ÜRÜNLERİMİZ
 • HAKKIMIZDA

  Mermercilik işine 1965 yılında Kemeraltı taşçılar içinde küçük bir dükkanda faaliyete başlamıştır. Merhum Babamız Sadık Öztürk ve Yeğeni Sıtkı Ayazoğlu ortaklığı ile devam eden bu süreç 1985 yılında şirketleşerek Aktaş Mermer San. Ve Tic. Ltd.Şti. olarak Anadolu caddesi üzerinde bulunan fabrika arsasında Atelyecilikten atılım yaparak fabrikalaşmaya ve bununla beraber Yatağan/Muğla bölgesinde mermer ocak işletmeciliği yapmaya başlamıştır.1990 yılında İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde bulunan 27.370 m2 arsasına yeni fabrika kurulmuş ve ikinci fabrika Aktaş Mermer San. Ve Tic. A.Ş. adı altında faaliyete başlamıştır.

  Halen 10006/1 Sok. No:8 İ.A.O.S.B. Çiğli/İZMİR adresinde mermer imalatı ve ticareti ile iştigal etmektedir. Firmamızın ocak işletmeleri bulunan Bursa/Mustafa Kemalpaşa ilçesinde iki ayrı bej mermer ocaklarından gelen hammaddeleri tesisinde işlemekte , işlediği bu yarımamül ve mamül malları yurtiçi ve yurtdışı pazarlara satış yapmaktadır. Ayrıca ocak işletmeleri bulunan Bursa/Mustafa Kemalpaşa ilçesindeki bej ocaklarından ürettiği hammaddelerin önemli bir kısmınıda yurtiçi ve yurtdışı pazarlara hammadde olarak pazarlamaktadır.

  Dünya ticaretinde gelişen ve her geçen gün büyüyen Türkiye Mermer sektörü içerisinde; Tecrübesi, bilgisi, becerisi, işletmeciliği ile yükselen firmamız entegre bir tesis olması vesilesi ile değişen rekabet şartlarında firma kültürü ve dürüst ticaret düsturu ile kaliteli iş, kaliteli metaryel avantajlarını öne çıkararak, her geçen gün Asya’ya kayan Dünya dengelerinde Çin faktörünün yarattığı olumsuz rekabet şartlarını avantaja çevirerek, son yıllarda ticaret hacmini büyütmektedir.

  Biz işletme sahibi çocuklar olarak; Rahmetli babamızdan aldığımız bayrağı çocuklarımıza kurumsallaşmış ve pazarda bir marka yaratmış olarak devretmek arzusundayız. Bu öngörümüzü desteklemek için, en son teknoloji makinaları ile desteklediğimiz üretim faaliyetimizi kapasite ve kalite olarak artırmak ve değişen Dünya şartalarınde her zaman yenilenme öngörümüzü devam ettirmek arzusundayız..

  REFERANSLAR
  www.aktasmarble.com © 2018-Tüm Hakları Saklıdır.
  ByrSoft